Naše finančné družstvo

ŠPANIELSKO 4

Vymeň Marínu za inú… Marbella, Španielsko
august 2017

Človek si neuvedomuje aké nádherné je cestovanie, až kým nepríde naspäť domov a nepoloží hlavu na svoj starý známy vankúš. Členstvo v družstve mi nielen že pomáha pozitívne myslieť na budúcnosť, ale umožnilo mi aj konečne začať cestovať a spoznávať rôzne zákutia nášho prekrásneho sveta.
Rada by som sa s Vami podelila o moju pozitívnu skúsenosť s cestovaním s NFD. Posledná destinácia, ktorú sme vďaka družstvu navštívili s celou rodinou bolo Španielsko - Marbella, približne v polovici júna 2017. Pri opisovaní, ako táto naša nezabudnuteľná dovolenka prebiehala, mi nedá nespomenúť a vyzdvihnúť prácu p. Schlachtu, ktorý nám to celé naplánoval. Najprv nás oboznámil s ponukou dovoleniek. Možností bolo viacero, ku všetkým sa vyjadril a poradil najlepšie ako vedel. Na nás ostávalo už len vybrať si. Rozhodli sme sa, že okúsime kúsok španielskej kultúry a pocestujeme priamo do Marbelly. Marbella je malá oblasť ja juhu Španielska. A tu začala práca p. Schlachtu. Prejednal s nami letenky a vybral najzhodnejšiu možnosť s našimi predstavami. Taktiež nám zabezpečil transport z letiska priamo do nášho hotela Royal Aloha, kde nás milo privítali a zariadil rôzne výlety, z ktorých máme nespočetné množstvo úžasných spomienok. Na základe jeho odporúčania sme navštívili mesto Ronda, ktoré je postavené na skale. Ak máte strach z výšok, nebude to práve to mesto, o ktorom si poviete, že ho musíte navštíviť,  no rozhodne je jedno z najromantickejších historických miest, ktoré sa oplatí poctiť svojou návštevou. Taktiež sme navštívili aj mesto Malaga, ktoré je jedno z najcharizmatickejších miest Španielska a dokonca rodným krajom samotného Pabla Picassa. Malaga sa môže pochváliť nádhernými plážami, krásnou zeleňou v okolí a tiež niekoľkými rímskymi stavbami. Ak toto všetko chcete mať ako na dlani, mali by ste sa vybrať na hrad Alcazaba na vrchu Gibralfaro. Ten sa hrdo čnie nad samotným mestom a ponúka úžasný pohľad na široké okolie. Za spomenutie určite stojí aj zábavný aquapark len za 25 eur na celý deň, vyhliadkový kolotoč, okolité hory, či podmorský svet. K dispozícii boli aj viaceré požičovne bicyklov za veľmi priateľské ceny. Potraviny boli v pešej blízkosti od destinácie. Veľmi dobrú skúsenosť sme mali s požičaním auta, cesty sú vo veľmi dobrom stave. Ceny za cestovanie autobusmi sú približne rovnaké ako u nás na Slovensku, ale platiť sa musí aj za dieťa.
K moru sme to mali asi 300 metrov, piesočnatá pláž bola čistá a okolo mora bol 10 kilometrov dlhý cyklochodník. Lodný prístav bol od pláže vzdialený asi 2 km a tiež sa oplatí si k nemu zmerať cestu.
Ubytovanie bolo veľmi pekné s veľkou terasou a bolo jasne vidieť, že na čistote si dali záležať. Izby boli priestranné, postele pohodlné, kuchyňa plne vybavená a každý z našej posádky obdržal jeden set uterákov.
Veľmi príjemný a ochotný poradiť bol aj správca hotela, ktorý tam bol denne od 9 do 16 hod.
V deň nástupu bolo treba uhradiť jednorázový poplatok 34 eur za izbu za upratovanie, s čím sme rátali, keďže sme boli o tom vopred oboznámení.
Treba spomenúť aj krásny čistý bazén v areáli, slnečníky a lehátka boli k dispozícií zdarma, veď aj chvíľkové leňošenie a ničnerobenie patrí predsa ku každej poriadnej dovolenke.
Kto zaváha, necestuje. O pár rokov by sme boli sklamaní z vecí, ktoré sme neurobili, než z tých, ktoré sme urobili. Preto ďakujem družstvu za to, že som „odhodila kotvy a odplávala z bežného prístavu“, že som mala možnosť vycestovať s mojimi najbližšími a že nikto z nás sklamaný neostal. Preto aj ty odhoď tie pomyselné kotvy, naber priaznivý vietor do plachiet a už len cestuj, skúmaj, snívaj a objavuj svet s NFD.


Andrea Gončárová, členka družstva